Townhouse Sacree Coeur Place Du Tertre Montmartre

  • 70 m²
  • 2 sovrum
  • 2 badrum

Townhouse Sacree Coeur Place Du Tertre Montmartre Paris med 2 sovrum, som ligger i distriktet 18:e arr. - Montmartre–Pigalle, mindre än 5 minuters gångavstånd från Montmartre, har plats för upp till 8 gäster. Den 70 m² stora lägenheten ståtar också med ett väldigt bra läge, ganska nära Dalí Paris.

Townhouse Sacree Coeur Place Du Tertre Montmartre erbjuder gästerna badrumsfaciliteter, såsom hårtorkar, badlakan och handdukar.

Den här lägenheten erbjuder möjligheter för självhushållning, inklusive ett komplett kök, matplats för gästerna.

Gästerna kan besöka Eiffeltornet cirka 4 km bort. 10 minuters bilresa tar dig till Fragonard Scribe Museum. Louvren ligger cirka 15 minuters bilresa bort. Tunnelbanestationen Lamarck-Caulaincourt är belägen mindre än 300 meter bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Townhouse Sacree Coeur Place Du Tertre Montmartre Paris
Montmartre Place Du Tertre Quiet & Bright
Mobilpris

Montmartre Place Du Tertre Quiet & Bright

95 m från boendet
Montmartre
Mobilpris

Montmartre

10
Exceptionellt 1 recension
135 m från boendet
Montmartre En Rez-De-Jardin
Mobilpris

Montmartre En Rez-De-Jardin

10
Exceptionellt 36 recensioner
180 m från boendet
USD 366 USD 329
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Paris Charles de Gaulle Flygplats
    25 km

    Tågstationer

    Paris-Nord järnvägsstation
    1,4 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Sittgrupp
    • Terrass

    Utrustning

    • LCD-TV

    Design

    • Parkettgolv

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 11:00
    Licensnummer7511814520984
    Vanliga frågor
    • Hur stort är Townhouse Sacree Coeur Place Du Tertre Montmartre?
      Townhouse Sacree Coeur Place Du Tertre Montmartre är 70 m² stort.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Paris Charles de Gaulle Flygplats
    25 km

    Tågstationer

    Paris-Nord järnvägsstation
    1,4 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Townhouse Sacree Coeur Place Du Tertre Montmartre Paris

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng